وبلاگ تخصصی مهندسی پزشکی ایران

چگونگی دستیابی به راهنمای تعمیر تجهیزات پزشکی (1)

دوستان عزیز سلام 

پس از یک غیبت طولانی سعی خواهم کرد تا با یک رویه جدید به نوشتن یادداشتهای وبلاگ ادامه دهم .  

یکی از مواردی که حتما شما هم در تعمیر وسایل پزشکی بر خلاف دیگر وسایل با آن برخورد کرده و یا در آینده به آن بر خواهید خورد این مسئله است که در مورد تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به دست آوردن راهنمای تعمیر وسیله و نیز نقشه های داخلی دستگاه بسیار سخت و در برخی از موارد نشدنی است . چراکه هم برخی از شرکتهای سازنده از ارائه اطلاعات فنی کامل دستگاه فروخته شده خود امتناع می کنند و هم متاسفانه اکثر شرکتهای وارد کننده داخلی اطلاعات همراه دستگاه را که از سوی شرکت سازنده ارائه می شود را از داخل بسته بندی دستگاه خارج می کنند تا کار سرویس و نگهداری دستگاه به صورت انحصاری در ختیار خودشان قرار گیرد .  

این مشکل در مورد تجهیزات دیگر با ایجاد بانکهای اطلاعاتی اینترنتی تا حدودی حل شده است . به طوری که با کمی حوصله و جستجو در اینترنت می تواند راهنمای تعمیر خیلی از وسایل از تلفن موبایل و فاکس گرفته تا لپ تاپ و غیره و غیره را از سایتهای مختلف دانلود کنید . ولی تعداد کمی از سایتها هستند که به ارائه تنها اطلاعات محدودی برخی تجهیزات پزشکی می پردازند . 

به نظر شما چگونه می شود به این مشکل فائق آمد .  

منتظر نظرات سازنده شما هستم . 

در ضمن اگر آدرس سایتی رو بلدید که می تواند اطلاعاتی در یان زمینه در اختیار ما بگذارد آن را در قسمت نظرات بگذارید تا در اختیار دیگر دوستان نیز قرار گیرد